niedziela, 4 stycznia 2015

7 najstraszniejszych przypadków opętania przez złe duchy

Przypadki opętania, czyli zniewolenia ducha i ciała ludzkiego przez złe moce - szatana lub demony, to nie tylko domena zamierzchłych czasów. Dziś także egzorcyści - osoby zajmujące się wypędzaniem szatana, mają pełne ręce roboty, bowiem przypadków opętania nie brakuje. Oto najbardziej spektakularne przypadki opętania człowieka przez szatana


1. Najbardziej ekstremalnym przykładem opętania przez diabła jest przypadek Anneliese Michel. Jej losy posłużyły za kanwę filmu "Egzorcyzmy Emily Rose". Dziewczyna mówiła wieloma głosami męskimi, żywiła się robactwem i piła własny mocz. Zaczęła też dysponować siłą nieproporcjonalnie większą w stosunku do swojej postury. Irytowały ją symbole religijne - niszczyła krzyże i figurki świętych. Ale musiało upłynąć aż 7 lat, zanim Kościół wydał zgodę na przeprowadzenie egzorcyzmów. Były one prowadzone przez dwóch księży do końca jej życia. Dziewczyna zmarła we śnie 1 lipca 1976 r.

prawdziwe nagrania z egzorcyzmów Anneliese Michel2. Przypadek George,a Likinsa żyjącego a XVIII w. został opisany w kronikach oraz wielu czasopismach. W maju 1778 r. pewna kobieta wyznała pastorowi, że podczas w podróży spotkała mężczyznę, cierpiącego na dziwną chorobę. Śpiewał dziwne pieśni i wydawał z siebie różne, trudne do zidentyfikowania dźwięki. Pastor dowiedział się, że mężczyzna - George Lukins, z zawodu krawiec - był wcześniej uczciwym i pobożnym człowiekiem i postanowił mu pomóc. Egzorcyzmy zostały przeprowadzone 13 czerwca 1778 r. W obrządku uczestniczyło siedmiu duchownych, którzy śpiewali pieśni i modlili się. Ich wysiłek przyniósł rezultaty - to, co nie udało się wcześniej lekarzom, udało się im. Mężczyzna został "uzdrowiony" po przeżywanych przez osiemnaście lat katuszach.

3. Veronica (nie ujawniono jej nazwiska) z USA to współczesny przykład opętanej przez diabła kobiety. W amerykańskim Indianapolis przeszła proces egzorcyzmów! Oto film z tych przerażających chwil. (oglądacie na własną odpowiedzialność~nie polecam, sama nie obejrzałam)4. Clara Germana Cele z RPA w 1906 r., w wieku 16 lat, miała zawrzeć pakt z diabłem. Zaraz potem w jej życiu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Pobożna wcześniej sierota, zyskała niezwykłe zdolności. Zaczęła przemawiać w obcych językach. Dysponowała nadludzką siłą, była agresywna i nie mogła znieść obecności symboli religijnych. Po skropieniu święconą wodą zaczynała lewitować. Trwające dwa dni egzorcyzmy odprawiło dwóch katolickich księży. W ich trakcie opętana nastolatka m.in. zaczęła uderzać w Biblię trzymaną przez jednego z duchownych, a także wyrwała mu stułę, próbując się za jej pomocą udusić. Wg relacji, egzorcyzmy przyniosły oczekiwany efekt i dziewczyna została "uzdrowiona".

Tak wypędzają z nich diabła

5. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Michael Taylor wraz ze swoją żoną należał do chrześcijańskiego stowarzyszenia. Kiedyś żona Michaela wyjawiła, że jego relacja ze stojącą na czele stowarzyszenia Marie Robinson, jest zbyt bliska. Kiedy w obecności członków stowarzyszenia prawda wyszła na jaw - Taylor zaczął zachowywać się agresywnie i krzyczeć na Marie Robinson. W trakcie kolejnego spotkania otrzymał rozgrzeszenie, ale wtedy zaczął się zachowywać jeszcze bardziej napastliwie. Wkrótce ksiądz z pobliskiego kościoła zarządził odprawienie egzorcyzmów.

Odprawiła je grupa kapłanów 5 i 6 października 1974 r. w Barnsley. Duchowni po zakończeniu obrządku wypuścili Michaela do domu, ale przyznali, że nie udało im się osiągnąć pełnego sukcesu. Kilka demonów miało pozostać w jego ciele. Wśród nich - demon mordercy. Po powrocie do domu Taylor zamordował swoją żonę i zabił psa. Po dokonaniu zbrodni został znaleziony na ulicy - był nagi i zakrwawiony. Sąd uznał, że Taylor był niepoczytalny.

6. Historia Robbiego Mannheima stała się inspiracją do napisania przez Williama Petera Blatty'ego książki pt. "Egzorcysta" . Później na jej podstawie powstał słynny film pod tym samym tytułem. Gdy zmarła ciotka Robbiego postanowił on, że nawiąże z nią kontakt i zaczął organizować seanse spirytystyczne. Odprawiał je wcześniej właśnie z ciotką. Po jednej z prób skontaktowania się z duchem ciotki, w domu Robbiego zaczęły się dziać przerażające, trudne do wytłumaczenia rzeczy. W całym budynku rozlegały się tajemnicze dźwięki, przedmioty samoistnie się przemieszczały, niektóre z nich lewitowały. Chłopiec ze spokojnego dziecka zamieniał w wulgarnego furiata.

Lekarze nie potrafili mu pomóc, wtedy o pomoc poproszono egzorcystę. 
W opętanym nastolatku drzemały niesamowite siły, które były niejednokrotnie wykorzystywane przeciwko duchownym oraz bliskim Robbiego, a na jego ciele pojawiały się zagadkowe, układające się w napisy, rany.

Wypędzanie złych duchów z ciała Robbiego odbywało się głównie w nocy i dochodziło wtedy do dantejskich scen. Pomieszczenia, w których przeprowadzono egzorcyzmy każdej nocy ulegały destrukcyjnej sile ujawnianej przez dziecko. Egzorcyzmy zakończyły się podczas świąt wielkanocnych w 1949 r. Wtedy chłopiec dał do zrozumienia duchownym, że siły demoniczne ustąpiły. Egzorcyzmy trwały przez 24 noce. 

7. Te egzorcyzmy przeprowadzono w zeszłym roku. Taśma z ich przebiegu wypłynęła na światło dzienne, ale miejsca ich przeprowadzenia nie ujawniono.

16 komentarzy:

 1. ciekawe informacje ^^ Te filmiki są przerażające :o
  Poklikałabyś w link Sheinside w poście ? Z góry dziękuję <3
  stay-possitive.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O Anneliese Michel słyszałem już wcześniej w szkole, o pozostałych opętaniach. Ogólnie, to wierzę w takie rzeczy jak opętanie, problemem dla mnie pozostaje jedynie CO lub KTO tych ludzi opętuje. Pozdrawiam!

  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. jeju słyszałąm tylko o dwóch ;0! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:*

  Pozdrawiamy!
  ♡✿ Twins Life. [KLIK] ✿♡

  OdpowiedzUsuń
 4. o ja nie mogę , Uwielbiam tego bloga ! Niestety nie obejrzę tych filmików , bo ja się straszni boję o.0 To chyba nie dla mnie ,...

  http://Fidanzataa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoj blog jest taki hmm... inny! W dobrym sensie!!! Jest poprostu genialny! Nie obejrze filmików bo... boje sie, przyznaje! Uwielbiam tego bloga!
  Zapraszam : iza-izaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Obejrzałam kawałek pierwszego filmiku, ale się poddałam po tych odgłosach ;oo Słyszałam tylko o Anneliese Michel. Głównie dzięki temu filmowi.
  http://you-always-be.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Przerażający ten post, ale ciekawy choć filmików nie zamierzam oglądać. Za słabą psychikę mam na to :)
  obserwuje
  http://dziennik-ali.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo interesujący post, ale filmik straszny. Te wszystkie odgłosy... Jak ja teraz zasnę :P

  PS Dzięki za obs, już się odwdzięczyłam :)

  no-perfekt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Filmiki na pewno obejrzę tylko z kimś bo sam się będę bał :D Super post!

  http://freshisyummy.blogspot.com/2015/01/absolution.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne fakty o egzorcyzmach, w sumie jak zwykle ciekawa tematyka.

  http://world-chinese-rat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. o kurde dobre, mega wpis *_* teraz będę sie bała spać :x

  http://nikoladrozdzi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. W końcu jakiś blog dla mnie! Zapewne przeczytam wszystkie posty a później będę się wszystkiego bała :D

  http://caiawichowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. ogladałam filmy, aczkolwiek ostatnio tego typu filmy ogladam coraz rzadziej

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post! Oglądałam Egzorcyzmy Emily Rose i za pierwszym razem sikałam ze strachu,szczerze powiedziawszy. Jak dla mnie to ekscytujące,że różne demony i tego typu rzeczy mogą żyć z nami tutaj. Zdecydowanie jarają mnie takie tematy i będę często odwiedzała twojego bloga. Pozdrawiam. ;) Mogłabyś informować mnie o nowych postach? ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe informacje. Co do filmików - nie obejrzę ich bo będę miała koszmary...
  Fajny pomysł na bloga. Będę wpadać tu częściej.

  ---------------------------
  mino-shi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń