sobota, 1 listopada 2014

Brutalne morderstwa popełnione przez bezwzględnych nastolatków


Dawno temu trudno było sobie wyobrazić, że dziecko może popełnić jakieś przestępstwo, a już zupełnie nie mieściło się w głowie, że może kogoś zabić z zimną krwią. Obecnie ilość małolatów mordujących znajomych czy członków rodziny stale rośnie. Obwinia się za to gry, TV i filmy. Sądy mają trudny orzech do zgryzienia podczas wydawania wyroków - wysłać dziecko do więzienia, czy skupić się na resocjalizacji.


#1. John Katehis (USA, wiek: 16)

W marcu 2009 roku 16 letni John umieścił ogłoszenie, oferując seks za pieniądze. Na anons odpowiedział 47 letni George Webber. Drogą mailową uzgodnili, że Katehis za 60 dolarów będzie uprawiał ostry seks z reporterem radiowym. W czasie przesłuchania John powiedział, że gdy przyszedł do domu Georga, ten podał mu alkohol i kokainę. Podczas seksu George miał rzekomo wyciągnąć nóż i grozić Johnowi, że go skrzywdzi. John wyrwał nóż i raz ugodził agresora w szyję.
Wersja ta nie potwierdziła się. Po pierwsze, badania toksykologiczne nie wykazały obecności narkotyków w organizmie chłopca. Po drugie, podczas sekcji zwłok Webbera naliczono 50 ran kłutych na szyi i torsie.
Katehis odpowiadał przed sądem za morderstwo drugiego stopnia. Pierwszy proces został unieważniony, podczas drugiego procesu w 2011 roku sędzia skazał go na 25 lat więzienia.


#2. Mathieu Moulinas (Francja, wiek: 17 lat)
Siedemnastoletni Mathieu umówił się z rok młodszą koleżanką w lesie, gdzie miał jej oddać pieniądze, które od niej pożyczył. Zamiast tego zgwałcił ją wibratorem znalezionym w sypialni rodziców. Za ten czyn został skazany na 4 miesiące w poprawczaku. Po tym czasie uznano, że nie stanowi zagrożenia i wypuszczono do domu, pod warunkiem, że będzie uczęszczał na terapię, przestanie brać narkotyki i zmieni miejsce zamieszkania. Niestety, chłopiec jednak nie był gotowy do powrotu na łono społeczeństwa.
11 listopada 2011 roku Mathieu zaprosił na spacer 13-letnią koleżankę Agnes Marin. Gdy znaleźli się w lesie, chłopak zgwałcił ją, kilka razy ugodził nożem, oblał benzyną i podpalił. Został skazany na dożywocie za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem.#3. Luke Mitchell (Szkocja, wiek: 14 lat)


30 czerwca 2003 roku Luke umówił się na randkę ze swoją dziewczyną Jodi Jones. Gdy dziewczyna nie wróciła do domu o wyznaczonej godzinie, jej rodzice zgłosili zaginięcie około 22.30. Rodzice zadzwonili też do Luke’a i wszyscy ruszyli na poszukiwania. Luke „odnalazł” zwłoki Jodi na ścieżce łączącej domy Mitchellów i Jonesów. Dziewczyna została znaleziona bez ubrań, związana, z wieloma obrażeniami ciała. Podejrzenia od razu padły na chłopca, ale zgromadzenie dowodów przeciwko niemu zajęło policji kilka miesięcy. Mimo że sprawa była poszlakowa, Luke został skazany na odsiedzenie 20 lat, zanim będzie mu przysługiwało prawo do zwolnienia warunkowego. Chłopak nadal nie przyznaje się do winy i stara się o ponowną rozprawę.


#4. Sajal Barui (Indie, wiek: 15 lat)Sajal Barui poprosił swoich kolegów, aby pomogli mu zemścić się na rodzinie, która ponoć wykorzystywała go seksualnie. 22 listopada 1993 roku chłopcy kolejno łapali, kneblowali i przywiązywali do krzeseł wracających do domu rodziców i przyrodniego brata Sajala. Początkowo próbowali udusić cała trójkę, ale udało się im w ten sposób pozbawić życia tylko matkę. Potem złapali noże i zadźgali na śmierć ojca i brata prowodyra. Cała akcja trwała trzy godziny. Chłopcy następnie dokładnie wyczyścili narzędzia zbrodni, zakneblowali i związali Sajala, żeby policja pomyślała, że on też był ofiarą napadu. Policja nie uwierzyła mu, ponieważ na jego ciele nie znaleziono żadnych obrażeń. Po wielu przesłuchaniach Barui przyznał się do winy i podał nazwiska wspólników.
Podczas procesu żaden z chłopców nie okazywał skruchy. Gdy usłyszeli wyrok skazujący ich na śmierć, zaczęli klaskać i śpiewać. Wyrok potem zamieniony został na dożywocie.#5. Eric Borel (Francja, wiek: 16 lat)

Kilka dni przed tragedią Eric Borel powiedział swoim kolegom, że ma wszystkiego dosyć. Doszedł do wniosku, że jedynym sposobem na rozwiązanie problemów będzie popełnienie samobójstwa. Ale zanim się zabił, odebrał życie 15 osobom, a 4 ciężko ranił.
23 września 1995 roku Eric wszedł do kuchni i strzelił 4 razy do swojego ojca. Następnie zmasakrował jego zwłoki młotkiem. Potem wszedł do pokoju, w którym jego młodszy brat oglądał TV i zamordował go w ten sam sposób. Następnie poczekał na matkę, która była w kościele i zabił ją jednym strzałem w głowę. Zwłoki przykrył prześcieradłami, zabrał broń i naboje i poszedł do kolegi. Pokłócił się z nim, i gdy kumpel wchodził do domu, strzelił mu w plecy. Następne pół godziny spędził strzelając do przypadkowych przechodniów. Gdy wezwana policja w końcu otoczyła szaleńca, ten strzelił sobie w głowę.#6. Christopher Pittman (USA, wiek: 12 lat)Christopher Pittman miał nieciekawe życie. Matka zostawiała go kilka razy, ojciec prawdopodobnie używał przemocy fizycznej. W wieku 12 lat chłopiec zaczął mówić o samobójstwie i uciekł z domu. Wysłano go do poprawczaka, gdzie zdiagnozowano u niego początki choroby psychicznej i przepisano lek Paxil. Po wyjściu z poprawczaka zamieszkał u dziadków. Lekarz rodzinny zmienił mu leki na Zoloft. 28 listopada 2001 roku dziadek sprał wnukowi tyłek za złe zachowanie. W nocy chłopiec zakradł się do sypialni dziadków z dubeltówką i zastrzelił oboje. Następnie zabrał pieniądze, broń i psa, podpalił dom i odjechał samochodem dziadka. Policja szybo go złapała, ponieważ chłopiec miał wypadek samochodowy. Przyznał się do zamordowania swych opiekunów i dodał, że zasłużyli sobie na to. Obrona próbowała przekonać ławę przysięgłych, że chłopiec zrobił to dlatego, że zażywał Zoloft, którego skutki uboczne to wzmożona agresja, urojenia i stany depresyjne. Producent leku twierdził, że lek jest bezpieczny, ale po tym procesie na ulotkach umieszczono dodatkową informację, że nie można go przepisywać dzieciom.
15 lutego 2005 roku Christophera skazano na 30 lat więzienia.#7. Kevin Madden, Timothy Ferriman (Kanada, wiek: 16 lat)
Kevin, Timothy i jeszcze jeden ich kolega siedzieli wieczorem w domu Kevina. Chłopcy zadzwonili do dziewczyny Tima, opowiadali jej, jak zamierzają popełnić masowe morderstwo. Dziewczyna nagrała całą rozmowę. Po odłożeniu słuchawki chłopcy wykradli wino z barku, upili się i zaczęli demolować dom. Gdy 12-letni brat Kevina wszedł do pokoju, Timothy podał Kevinowi nóż i kazał mu zabić dzieciaka. Kevin ugodził chłopca w gardło, przecinając tchawicę i tętnicę szyjną. Johanton, brat Kevina, udusił się własną krwią. Ojciec Kevina, który chwilę później wrócił do domu, został zaatakowany przez chłopców uzbrojonych w nóż i pałkę bejsbolową. Udało mu się uciec i wezwać policję.
Kevin został skazany za morderstwo pierwszego stopnia i usiłowanie zabójstwa na 30 lat więzienia, Timothy odsiedział dwa lata w poprawczaku.#8. Rachel Shoaf i Sheila Eddy (USA, wiek: 16 lat)6 lipca 2012 roku szesnastoletnia Skylar Neese wymknęła się około północy przez okno swojego pokoju. Rano jej ojciec zauważył, że córka spędziła noc poza domem i zawiadomił policję. Początkowo poszukiwania prowadziła rodzina i koleżanki Skylar. Jedna z nich, Sheila Eddy, powiedziała rodzicom zaginionej, że spotkały się w dzień zaginięcia, ale Sheila odwiozła ją do domu około południa. Sheila pocieszała rodzinę zaginionej, rozlepiała ulotki i ciągle pytała o postępy śledztwa. FBI przesłuchiwało wszystkie koleżanki Skylar. Dowiedzieli się, że Rachel Shoaf przechwalała się, że zabiła Skylar. Okazało się, że Rachel wraz z Sheilą Eddy wywabiły dziewczynę z domu, zadźgały ją i zostawiły zwłoki w lesie. Dlaczego dziewczyny zamordowały Skylar? Ponieważ znudziła im się jako koleżanka i nie chciały z nią dłużej utrzymywać kontaktów. Podczas procesu Shoaf przyznała się do morderstwa i została skazana na 30 lat. Eddy początkowo utrzymywała, że jest niewinna, ale w zamian za lżejszy wyrok również przyznała się do winy. Po 15 latach odsiadki będzie mogła się ubiegać o zwolnienie warunkowe.#9. Melinda Loveless, Laurie Tackett, Toni Lawrence I Hope Rippey (USA, wiek: 15-18 lat)

Melinda Loveless była zazdrosna o przyjaźń, jaka zaczęła się tworzyć między jej byłą dziewczyną Amandą a 12-letnią dziewczynką Shandą Sharer. 10 stycznia cztery przyjaciółki - Melinda Loveless, Laurie Tackett, Toni Lawrence i Hope Rippey spotkały się, aby zaplanować zemstę na Sharer. Pojechały po dziewczynę do jej domu, wmówiły jej, że Amanda chce się z nią spotkać. Gdy dziewczyna wsiadła do samochodu, schowana na tylnym siedzeniu Loveless przyłożyła nóż do jej szyi i zaczęła oskarżać Shandę o utrzymywanie kontaktów seksualnych z Amandą. Dziewczyny pojechały na wysypisko śmieci, wyciągnęły przerażoną dziewczynkę z samochodu i zaczęły ją torturować. W torturowaniu brały udział dwie z nich, Tackett i Loveless, pozostałe dwie siedziały w samochodzie i obserwowały wydarzenia. Oprawczynie zmusiły Sharer do zdjęcia ubrań, zaczęły ją kłuć nożem po całym ciele. Następnie dusiły ją, dopóki nie straciła przytomności. Gdy pakowały nieprzytomną ofiarę do bagażnika, ta ocknęła się i zaczęła krzyczeć. Tackett nie wytrzymała wrzasków, wyjęła lewarek, pobiła, a następnie zgwałciła nim płaczącą dziewczynkę.
Dziewczyny pojechały następnie do domu Tackett, zjadły coś, napiły się i podjechały zatankować na stację benzynową. Nalały również benzyny do butelki po coli. Wróciły na wysypisko, owinęły nieprzytomną Shandę kocem, oblały benzyną i podpaliły jeszcze żywą dziewczynę.
Tego samego dnia Loveless zgłosiła się na policję i opowiedziała co zrobiły. Loveless i Tackett zostały skazane na 60 lat więzienia. Ostatnio wyrok został im skrócony do 35 lat. Rippey odsiedziała 14 lat, a Lawrence 9 lat.źródło . joemonster.org

7 komentarzy:

 1. To straszne, że nastolatkowie w naszym wieku mogą dopuścić się takich czynów! Czytając niektóre notki naprawdę przeszedł mnie dreszcz!
  Obserwuję Twój blog :)

  http://justfuckitallbaby.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy to czytałam ... po prostu przeszedł mnie dreszcz . Coś okropnego . W sensie , że nastolatkowie mogą dopuszczać się takich czynów . Sama jestem nastolatką także .. Obserwuję , naprawdę zaciekawił mnie ten blog :) Pozdrawiam :)
  http://allnight96.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszne, przeczytalam do 7, dalej nie dam rady x.x

  Masz czas na szczęście?
  http://polgia.blogspot.com/2014/11/100happydays.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Straszne..
  Zapraszamy ! :* http://fashion-beautynails.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. A już miałam nadzieję, że dziewczyny nie mordują. To strasznie. Ja nie wiem, co musi siedzieć w głowach takich ludzi. Eh...

  http://bsylwia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Okropne... I to robią osoby w moim wieku. Ciarki mam do teraz...

  http://tommorow-is-beautifull-dream.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. 9 aż mnie przeraziło,nie wyobrażam sobie,że kiedykolwiek mogłabym zabić człowieka:oo
  http://nipponmylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń