piątek, 14 listopada 2014

Najokrutniejsze morderczynie w historiiPłeć piękna kojarzona jest zwykle z wrażliwością i delikatnością. Nikogo nie powinno to jednak zwieść - wśród kobiet również zdarzają się seryjni mordercy. Oto sylwetki najokrutniejszych kobiet w historii.

Krwawa Mary


Maria I Tudor (1516 – 1558) jest jedną z najbardziej znanych panujących kobiet. Chociaż zasiadała na tronach Anglii i Hiszpanii stosunkowo krótko, zdążyła zasłynąć jako władczyni wyjątkowo okrutna. Jako gorliwa katoliczka zaraz po objęciu władzy w protestanckiej Anglii w roku 1553 rozpoczęła jej rekatolizację. W ciągu zaledwie pięciu lat panowania doprowadziła do skazania za heretyzm i spalenia na stosie ponad 300 protestantów.

Po śmierci Marii na tron wstąpiła jej siostra Elżbieta I, która przywróciła anglikanizm. Tym samym poprzednia królowa zyskała przydomek "Krwawej Mary", który współcześnie zaadaptowany został jako nazwa popularnego drinka.Krwawa Hrabina z Čachtice


W opowieści o kobietach mordercach pojawia się również akcent polski. Elżbieta Batory (1560 – 1614) była siostrzenicą króla Stefana Batorego. Jej sadystyczne skłonności przypisuje się okrutnym wydarzeniom, których była bezpośrednim świadkiem w dzieciństwie. Jednym z nich była egzekucja mężczyzny skazanego za sprzedaż dzieci, poprzez zaszycie go w brzuchu konia.

W pierwszych eksperymentach z torturami Elżbiecie prawdopodobnie asystował mąż, jednak to dopiero po jego śmierci w skutek otrucia, księżna w pełni rozwinęła swój morderczy instynkt. Uważa się, że Krwawa Hrabina torturowała i zabijała młode kobiety w przekonaniu, że krew dziewic zatrzyma nieuchronny proces starzenia.

W roku 1611, w czasie procesu Elżbiety, na jaw wyszły przerażające fakty. Wraz ze swoimi pomocnikami zabiła łącznie koło 650 młodych kobiet. Została skazana na zamurowanie w jednej ze swoich komnat, w której pozostała aż do śmierci.


Okrutna MadameMarie LaLaurie (c.1775 – c.1842) była szanowaną bywalczynią nowoorleańskich salonów. Jej uznanie prysło w jednej chwili, gdy w 1834 roku pożar w jej miejskiej posiadłości ujawnił zatrważające zbrodnie. Naoczni świadkowie pożaru, aby upewnić się, że wszyscy obecni w domu czarnoskórzy niewolnicy są bezpieczni, wdarli się do posiadłości. Odkryli tam pomieszczenie, w którym przetrzymywano siedmiu torturowanych niewolników. Ich ciała były okrutnie okaleczone - mieli połamane kończyny oraz głębokie rany.

Krążą plotki, że tortury były częścią makabrycznych eksperymentów, które Marie prowadziła ze swoim mężem, trudniącym się profesją lekarza. Mówi się również, że ogień podłożyli niewolnicy chcący w ten sposób zwrócić uwagę na kryjącą sekrety posiadłość. Losy LaLaurie po pożarze są słabo udokumentowane.
Czarna Wdowa

Brynhild Paulsdatter Storseth (1859 – 1908), znana bardziej jako Belle Gunnes, w roku 1881 wyemigrowała z Norwegii do Stanów Zjednoczonych. Belle szybko wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci. Dwoje z nich było prawdopodobnie jej pierwszymi ofiarami – po ich śmierci, rzekomo na skutek choroby, matka otrzymała spore odszkodowanie. Wkrótce potem w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł jej pierwszy mąż.

Belle wyszła ponownie za mąż za Petera Gunness'a. Zaledwie w tydzień po ceremonii, w czasie nieobecności Petera, zmarła jego kilkumiesięczna córka z poprzedniego związku, a niedługo po tym sam Peter.

Wtedy Gunness rozpoczęła działalność na większą skalę. Podając się za zamożną wdowę, zamieszczała w prasie ogłoszenia matrymonialne. Po przyjeździe pretendenta mordowała go siekierą, grabiła, a ciało zakopywała na podwórzu za domem.

Pożar domu morderczyni, w którym prawdopodobnie zginęła wraz z dziećmi, ujawnił zatrważającą prawdę. Na terenie jej posiadłości odkryto ciała 28 mężczyzn, jednak rzeczywistą ilość ofiar Czarnej Wdowy szacuje się na ponad 40.
Dusicielka

W historii Jeanne Weber (1874 – 1910) zaskakujący jest fakt, że pomimo wielokrotnego przyłapania na gorącym uczynku zdołała z zimną krwią zamordować co najmniej 10 osób.

Jeanne urodziła się w małej francuskiej wiosce, ale jej mordercza kariera rozpoczęła się prawdopodobnie dopiero po przeprowadzce do Paryża. Jej pierwszymi ofiarami było dwoje z jej trojga dzieci. Kolejne "wypadki" zdarzyły się, kiedy Weber pilnowała dzieci swojej bratowej. Pomimo widocznych śladów duszenia na szyjach, ich śmierć uznano za naturalną.

Jeanne została przyłapana po raz pierwszy w czasie duszenia swojego siostrzeńca, jednak w wyniku braku dostatecznych dowodów w czasie procesu została uniewinniona. Mimo złej sławy, którą cieszyła się od procesu, zatrudniono ją w... szpitalu dziecięcym! Tam ponownie została przyłapana w czasie próby morderstwa, jednak sprawa została zatuszowana.

Weber trzykrotnie stawała przed sądem. Dopiero w czasie ostatniego procesu jednoznacznie wykazano jej winę. Od tej pory przebywała w szpitalu psychiatrycznym, gdzie dwa lata później się powiesiła.


Anioł Śmierci


Beverly Gail Allit to jedna z najbardziej znanych seryjnych morderczyń w Wielkiej Brytanii. Pracowała jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym i jest odpowiedzialna za zamordowanie czwórki dzieci i wyrządzenie poważnych szkód piątce innych, które znajdowały się pod jej opieką. Kiedy tylko miała możliwość wstrzykiwała dzieciom insulinę lub potas, co skutkowało zatrzymaniem akcji serca. Została uznana winną spowodowania śmierci lub ciężkich obrażeń u dziewiątki małych pacjentów. W sumie Allit zaatakowała trzynaścioro dzieci podczas swojego 58-dniowego okresu pracy, aż została złapana na gorącym uczynku. Nigdy nie wyjawiła motywów swoich zbrodni. Psycholodzy i psychiatrzy mówili najczęściej o syndromie Munchausena, zaburzeniu, które wyzwala u chorego chęć i potrzebę krzywdzenia innych, by zwrócić na siebie uwagę.

Strażniczka MoralnościMorderstwo popełnione przez Gertrude Baniszewski (1929 – 1990) zostało okrzyknięte "najgorsza zbrodnią dokonaną na jednej osobie w historii stanu Indiana".

Baniszewki była rozwódką z szóstką dzieci. W roku 1965 za opłatą w wysokości 20 dolarów tygodniowo zgodziła się przyjąć pod swój dach, Sylvię i Jenny Likens, których rodzice podróżowali w celach zarobkowych. Jednak już gdy pierwsza opłata przyszła z opóźnieniem, dziewczynki zostały dotkliwie pobite.

Wkrótce potem zaczął się koszmar. Baniszewki pozwalała, żeby starsze dzieci fizycznie i psychicznie maltretowały szesnastoletnią wówczas Sylvię. Oskarżała ją również o prostytucję i pomówienia na temat jej własnych córek.

Aby "oczyścić" Sylvię, w piwnicy, gdzie dziewczyna została zamknięta, regularnie poddawała ją kąpielom we wrzącej wodzie. Sylvia była brutalnie torturowana, głodzona oraz pozostawiana bez odzieży. Niedługo przed śmiercią Sylvi, Baniszewki wycięła na jej brzuchu rozgrzaną do czerwoności igłą obrażający dziewczynę napis, głoszący, że jest prostytutką.

Historia tego zatrważającego morderstwa stała się się przedmiotem filmu "Amerykańska zbrodnia".Katherine Knight to pierwsza obywatelka Australii, która została skazana na dożywotnie więzienie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Najbardziej przyczyniła się do tego “burzliwa” historia jej związków. Jednemu ze swoich byłych mężów rozwaliła szczękę, na oczach innego podcięła gardło ich 8-tygodniowemu szczeniaczkowi. Szerokiej publice najbardziej w pamięci utkwił z pewnością związek Katherine z niejakim Johnem Charlesem Thomasem Pricem, którego to zadźgała nożem kuchennym. W sumie John Price otrzymał 37 ciosów. Następnie Katherine obdarła go ze skóry i powiesiła ten swoisty “garnitur” na framudze drzwi w salonie. Odcięła też jego głowę i wsadziła do garnka z zupą, upiekła jego pośladki i przygotowała sos oraz warzywa do tej niecodziennej pieczeni. Posiłek ten chciała zaaplikować swoim dzieciom, ale policjanci zdążyli udaremnić plan pani Knight, zanim pociechy wróciły do domu.Źródło: http://ciekawe.onet.pl/fototematy/najokrutniejsze-morderczynie-w-historii,5407075,13615135,galeria-maly.html , http://ciekawostki.besaba.com/2013/06/10-najbardziej-zabojczych-kobiet/

13 komentarzy:

 1. O dwóch pierwszych paniach wiedziałem wcześniej, ale kolejne to zupełna nowość dla mnie. Ciekawi mnie, co kierowało tymi kobietami, co popchnęło je do tych zbrodni?

  OdpowiedzUsuń
 2. Amazing!!! And you have a great blog. Let me know if you want we follow each other by GFC, bloglovin', google+, etc. I hope so: I'll follow you back!!! Have a nice day!!!

  *Keep in touch ;)
  ABSOkisses!!! Fanny J. ABSOmarilyn

  Google+ | Facebook | Instagram | Twitter | Bloglovin'

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest jakaś masakra dla mnie .o. I kolejny raz mózg rozwalony ;-;

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś oglądałam program o takich morderczyniach i niektóre z nich kojarzę ;))
  ciekawy post, bardzo oryginalny!

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeju, upiorne ;/
  Zapraszam do mnie ;)
  weerka-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki nietypowy blog! Rzadko na takie trafiam ale bardzo miłe zaskoczenie :) Bardzo ciekawa tematyka. Będę zaglądać :)
  Dziękuję bardzo za odwiedziny i zapraszam częściej! :)
  www.camesss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. wow...great blog you have. Follow each other in GFC ? Let me know...I will follow you back :)
  Love,

  Bong's Belleza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Dear, thanks for stopping by and lovely comment. I couln't see you in my follower list. Can you please check once again and follow me in GFC and bloglovin? I will follow back for sure :)
   XOXO

   Usuń
 8. Przerażając historie. Najbardziej zszokowała mnie historia Beverly O.o

  Zapraszam do mnie-->KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Thanks for your lovely comment sweetie!!! I follow you back!!! Have a nice day!!!

  *Keep in touch ;)
  ABSOkisses!!! Fanny J. ABSOmarilyn

  Google+ | Facebook | Instagram | Twitter | Bloglovin'

  OdpowiedzUsuń
 10. wow świetny post!
  Ps. wpadaj do mnie na konkurs :)) może akurat Ci się poszczęści :))
  http://magiclovv.blogspot.com/2014/11/konkurs-z-oasap-wygraj-narzutke.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Czarną Wdowę nawet kojarzę... straszna historia. Te kobiety z pewnością nie były przytomne umysłowo.

  OdpowiedzUsuń
 12. histroie straszne, czasem oglądam w tv programy na faktach w takim typie jak Twój post

  OdpowiedzUsuń